W piątek 2 września 2022 roku w kościele parafialnym pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lesznie przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość – 25 lat pracy naszego organisty pana Dariusza Kahla. W jego intencji o godzinie 18.30 została odprawiona Msza Święta, którą celebrowali kapłani: ks. proboszcz Mieczysław Jarczewski oraz ks. Kazimierz Gawroński.

Czytaj więcej...

Szczerbowski Robert

14 października 2018 roku o godzinie 11.30 w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Słupii odbyła się wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży, uroczystość złożenia Najświętszej Ofiary w dziękczynieniu za 25 lat posługi muzyka kościelnego pana mgra Roberta Szczerbowskiego.

Czytaj więcej...

Mieczyslaw-Kwiatkowski1 grudnia 2016 roku minęło 50 lat pracy organisty Mieczysława Kwiatkowskiego.
Będąc synem organisty odziedziczył zdolności muzyczne i już od młodych lat czuł wewnętrzną potrzebę służby w Kościele. Za namową ojca rozpoczął posługiwanie w parafii Kwieciszewo w dekanacie strzelińskim. Tam także założył rodzinę i pracował od grudnia 1966 roku. Następną parafią był Kamieniec w dekanacie grodziskim, gdzie pracował przez kolejne 4 lata. Jesienią 1975 roku dowiedziawszy się, że parafia w Stęszewie chce zatrudnić organistę, udał się na spotkanie i rozmowę. I tak z woli ówczesnego proboszcza ks. kan. Wiktora Joachimczaka rozpoczął posługę w parafii pw. św. Trójcy Stęszewie.

Czytaj więcej...

Firlej-Miosz 28 stycznia 2017 r. MIłosz Firlej – organista poznańskiego kościoła pw. Świętego Marcina – obchodził srebrny jubileusz pracy. Jubilat urodził się w roku 1973 w Sulechowie w rodzinie, która ma swoje korzenie w Imperium Romanowych i w Cesarstwie Hohenzollernów, co rzutowało na jego późniejszą wrażliwość ekumeniczną. Lata przedszkolne i nauki w szkole podstawowej spędził po części w Sulechowie oraz Poznaniu.

Czytaj więcej...

Kalemba Stanislaw

11. września 2016 r. minęło 60 lat pracy organisty Stanisława Kalemby. 10 lat temu został odznaczony przez Arcybiskupa Metropolitę Poznańskiego Stanisława Gądeckiego medalem Optime Merito Archidiocensis Posnaniensis, a adresie okolicznościowym napisano: „ W duchu wdzięczności za wierną służbę Kościołowi, zwłaszcza za ofiarną pracę katechetyczną i wielką troskę o muzykę kościelną oraz dziękując za świadectwo żywej wiary złączone z przykładnym z życiem rodzinnym”.

Czytaj więcej...