Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 11 listopada br. w godzinach popołudniowych zmarł śp. Mieczysław Kwiatkowski, wieloletni organista  parafii pw. św. Trójcy w Stęszewie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym (pw. św. Trójcy) we wtorek 17 listopada o godz. 12:00, po niej nastąpi ceremonia pogrzebu na cmentarzu parafialnym przy ul. Bukowskiej. 

Nekrolog na stronie parafii: https://parafiasteszew.pl/aktualnosci/zmarl-sp-mieczyslaw-kwiatkowski,13 

Zagorski MarianMuzyk, organista urodził się w Wierzbnie koło Ostrowa Wielkopolskiego, pochowany na cmentarzu parafialnym w poznańskich Krzyżownikach. Związany posługą muzyka-organisty z wieloma kościołami w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Wolski Boleslaw

Urodził się 15 listopada 1935 r. w Lipie (powiat obornicki) w rodzinie wielodzietnej i wielopokoleniowej. Ojciec szukał pracy, gdzie mógł, a matka zajmowała się domem. Po wojnie z reformy rolnej rodzina Wolskich otrzymała gospodarstwo rolne. Bolesław od najmłodszych lat przejawiał zdolności muzyczne, dlatego chętnie został ministrantem.

Czytaj więcej...

Tarasiewicz Artur

Urodził się 10.02.1974 r w Gorzowie Wielkopolskim. W latach 80. był gorliwym ministrantem w parafii Mielżyn k/Gniezna, gdzie ówczesny proboszcz zaszczepił w nim ducha liturgii i śpiewu religijnego.

Czytaj więcej...

Walus Wladysaw

Muzyk, kompozytor, akompaniator, nauczyciel, chórmistrz i organista. Urodził się 1 kwietnia 1935 roku w Drohobyczce (wieś położona w województwie podkarpackim, powiat przemyski).Od dzieciństwa często odwiedzał miejscowego grajka, który jako jedyny we wsi posiadał akordeon. Tak rozpoczął naukę gry na instrumencie. Jego ojciec Michał był świetnym skrzypkiem, czasem grał też jako organista w pobliskich wsiach.

Czytaj więcej...

Wilkus Krzysztof

Urodził się 5 marca 1947 r. w parafii Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie. Uzdolnienia muzyczne 5-letniego Krzysztofa zauważyła na wakacjach w klasztorze Sióstr Elżbietanek w Wałczu Matka Przełożona, gdy zagrał ze słuchu podczas nabożeństwa wieczornego w kaplicy na fisharmonii „Niechaj będzie pochwalony”, „O Zbawcza Hostio” i „Tantum ergo Sacramentum”.

Czytaj więcej...